نمایش 1–12 از 38 نتیجه

نمایش 9 24 36

لاندری روم  یا همان رختشورخانه مکانی است که در آن البسه و سایر اقلام مشابه را شستشو میدهند. این فضا شامل تجهیزات بسیاری است که به آن ها تجهیزات لاندری میگویند. در زمان طراحی لاندری روم برای ساختمان های مسکونی مکان های کوچکی را در نظر میگیرند اما در مورد مکان های بزرگ و صنعتی داستان کمی فرق میکند. در لاندری روم های صنعتی فضای بزرگتری را  برای این کار انتخاب کرده  و از تجهیزات لاندری صنعتی برای آن ها استفاده می کنند. در ادامه این تجهیزات را به طور کامل بررسی  میکنیم.

 منظور از تجهیزات لاندری چیست؟

تجهیزات لاندری به دستگاه هایی گفته میشود که در جهت شستشو، خشک کردن، اتو کردن و سایر عملیات مربوط به شستشو مورد استفاده قرار میگیرند. استفاده از این تجهیزات با هدف ارائه خدمات شستشو با بهترین کیفیت و در کمترین زمان صورت میگیرد.

تجهیزات لاندری در هر نوع مکان صنعتی که با البسه، ملحفه، پتو و … سر و کار دارند قابل استفاده می باشند. این دستگاه ها برای استفاده های صنعتی طراحی میشوند و قادر هستند حجم بالایی از البسه را شستشو داده  و خشک کنند.

چک لیست لاندری

تجهیزات لاندری دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها وظایف  خاصی دارند. در ادامه به بررسی این تجهیزات میپردازیم:

 •  ماشین لباسشویی صنعتی

وظیفه شستشوی البسه بر عهده ماشین لباسشویی صنعتی است که با بهره گیری از مواد شوینده، آب و مکانیزم های شستشو این کار را انجام میدهد. لباسشویی صنعتی دارای برنامه ها و تنظیم های گوناگونی است که  میتواند پارچه های با جنس های مختلف را شستشو دهد.

 • ماشین خشکشویی صنعتی

از خشکشویی صنعتی در جهت خشک کردن البسه پس از پایان پروسه شستشو استفاده می کنند. این تجهیزات عموما از  باد سرد، هوای گرم  یا هر دوی آن ها برای انجام این کار بهره میبرند. برخی از این تجهیزات نیز مجهز به سیستم های خنک کننده هستند که مانع از ایجاد چین و چروک در لباس ها میگردد.

 • اتو غلطک صنعتی

این سیستم متشکل از تجهیزات اتوکشی است که در جهت اتو کردن اقلام استفاده میشوند. اتو غلطک صنعتی کاملا مجهز و پیشرفته هستند و کمترین اثری از چین و چروک روی البسه باقی نمیگذارند.

 • سیستم پرس لباس

این سیستم از ماشین های پرس تشکیل شده است که در جهت اصلاح و صاف کردن البسه مورد استفاده قرار میگیرند. این تجهیزات غالبا متشکل از سطوح پرسی گرم می باشند که توسط حرارت مناسب و فشار چین و چروک البسه و سایر اقلام را از بین میبرند و کاملا آن ها را صاف می کنند.

 • سیستم پاک‌کننده‌های خشک

این بخش شامل تجهیزات پاک کننده خشک می باشد. در جهت تمیز کردن البسه و ملحفه از متد پاک‌کنی خشک بهره میبرند. در این روش از متریال شیمیایی خاصی کمک میگیرند که در پروسه  خشک شستشو موجب تمیز شدن البسه میگردد.

 • سیستم جمع‌آوری و حمل البسه

سیستم های حمل و نقل داخلی، سبدها و سیستم های مربوط به جمع آوری لباس ها شامل این سیستم میشوند. از این دستگاه ها برای جمع آوری اقلام از مکان های مختلف و جا به جا کردن آن ها در جهت سیستم های شستشو بهره میبرند.

 • سیستم کنترل و مدیریت

سیستم کنترل و مدیریت از نرم افزارها و سیستم های کنترل هوشمند تشکیل شده است که در جهت مدیریت و کنترل فرآیندهای لاندری، زمانبندی، مانیتورینگ عملکرد تجهیزات و کنترل نمودن مصرف انرژی به کار میروند.

تجهیزات لاندری بیمارستانی

بیمارستان ها از آن دسته مکان هایی هستند که وجود تجهیزات لاندری در آن ها ضروری است.تعداد زیادی از البسه ها، ملحفه ها و پتوهای بیماران باید در طول روز شسته شوند. نظافت این اقلام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به دلیل اینکه میتوانند عامل انتقال انواع ویروس ها و بیماری ها باشند.

تجهیزات لاندری بیمارستان شامل مواردی مانند لباسشویی صنعتی، خشک کن صنعتی، اتو پرس صنعتی و .. می باشد. برای مجهز کردن بخش رختشورخانه یک بیمارستان باید در ابتدا فضایی که برای آن در نظر گرفته شده است را بر طبق نقشه های مهندسی و فنی بررسی کرد سپس اقدامات مربوط به لوله کشی را انجام داد. در انتها نیز باید دستگاه های لاندری را در مکان های در نظر گرفته شده قرار داد.

تجهیزات لاندری هتل

هتل ها جزء مکان هایی هستند که تمیز بودن آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است. هر چقدر محیط یک هتل  پاکیزه تر باشد مسافران بیشتری را جذب خواهد کرد.

ملحفه ها و پتوهایی که برای مسافران در نظر گرفته میشوند باید کاملا تمیز و مرتب باشند. برای رسیدن به این هدف به تجهیزات لاندری نیاز است. همچنین البسه پرسنلی که در هتل ها فعالیت می کنند نیز باید تمیز و اتو کشیده باشد تا افراد بتوانند به آن هتل اعتماد کنند. استفاده از دسنگاه های لاندری باعث میشود که تمامی البسه، ملحفه ها و پتوهای استفاده شده در هتل همیشه تمیز و بدون چروک باشند و در نهایت باعث جلب رضایت مسافران میشود.

تجهیزات لاندری خانگی

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم لاندری روم ها و تجهیزات مربوط به این مکان ها تنها مختص به محیط های بزرگ و صنعتی نیستند و در خانه ها نیز این تجهیزات به وفور مورد استفاده قرار میگیرند.

لازم به ذکر است دستگاه های لاندری خانگی از ابعاد کوچکتر و ظرفیت های کمتری نسبت به مدل های صنعتی برخوردار هستند. این تجهیزات عموما به گونه ای طراحی شده اند که قابل استفاده برای مصارف خانگی هستند و نمیتوان در مکان های صنعتی از آن ها استفاده کرد به دلیل اینکه از ظرفیت های کمتری برخوردار می باشند. تجهیزات لاندری خانگی نیز دارای تنوع و ظرفیت های مختلفی هستند.

مزایای استفاده از تجهیزات لاندری

 • کارایی زیاد

تجهیزات رختشور خانه دارای کارایی زیادی هستند. با کمک آن ها میتوان اقلام بسیاری را به بهترین شکل ممکن شستشو داد و در این زمینه محدودیتی نخواهید داشت. گذشته از آن تا حد زیادی باعث صرفه جویی در زمان شما نیز میشوند.

 • رضایت مراجعه کنندگان

فرقی ندارد این تجهیزات را برای چه محیطی میخواهید مراجعه کنندگان شما به سادگی متوجه تمیزی البسه، ملحفه ها و پتوها خواهند شد و به آسانی میتوانید رضایت آن ها را به دست آورید.

 • پیروی از مقررات

استفاده از تجهیزات رختشورخانه های صنعتی باعث میشود تا شما از مقررات کسب و کار و مجوزها پیروی کنید.

 • صرفه جویی در هزینه ها

با استفاده از این دستگاه ها فرآیند شستشو، خشک کردن و اتو کشی البسه در زمان کوتاهی انجام میگیرد و همین موضوع باعث میشود تا در مصرف انرژی تا حد زیادی صرفه جویی شود. از آن گذشته برای انجام این فرآیندها به نیروهای  کمتری احتیاج خواهید داشت و هزینه های شما را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

خرید تجهیزات لاندری

درهنگام خرید تجهیزات لاندری نکات مهمی وجود دارند که در ادامه آن ها را ذکر میکنیم:

ظرفیت

در هنگام خرید این تجهیزات باید ظرفیت را در نظر بگیرید. حتما چک کنید که چه مقدار البسه در روز قرار است شسته یا خشک شوند تا بتوانید دستگاه هایی با ظرفیت مناسب را انتخاب نمایید.

کیفیت

این تجهیزات باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند در طی ساعت های طولانی عملکرد خوبی را ارائه دهند. حتما بررسی کنید که تجهیزات مورد نظر از قطعات با کیفیت ساخته شده باشند.

مصرف بهینه انرژی

تجهیزات لاندری عموما مصرف انرژی بالایی دارند به همین دلیل باید تجهیزاتی را انتخاب کنید که مصرف انرژی آن ها پایین است.

سازگاری با مکان مورد نظر

پیش از خرید دستگاه های لاندری اطمینان حاصل کنید که فضای موجود برای جایگیری آن ها کافی است. حتما ابعاد فیزیکی این تجهیزات را در زمان انتخاب در نظر بگیرید.

گارانتی و خدمات پس از فروش

گارانتی و خدمات پس از فروش از مواردی هستند که  باید در زمان خرید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. خدمات پس از فروش به شما این اطمینان را میدهد که در صورت وجود نقص در دستگاه بتوانید اقدام به تعویض یا مرجوع کردن آن نمایید.

روش های کاهش هزینه های لاندری

فعالیت های مداوم لاندری روم ها به ویژه زمانی که صحبت از مکان هایی مانند بیمارستان ها و هتل ها است میتواند هزینه بر باشد.این موضوع باعث شده که کاهش هزینه ها همواره یک دغدغه محسوب شود. در ادامه برخی از راهکارهایی که میتوانند در کاهش هزینه های لاندری تاثیر داشته باشند را بیان میکنیم.

 1. در نظر گرفتن یک برنامه زمانبندی شده برای استفاده از تجهیزات لاندری
 2. بهره گیری از ماشین های خشک کن با سرعت بالا  در جهت کاهش مصرف برق
 3. آموزش دادن به پرسنل در زمینه کار با تجهیزات
 4. استفاده از آب سرد در پروسه شستشو
 5. نگهداری صحیح تجهیزات
 6. تعمیر به موقع دستگاه ها در صورت خرابی

قیمت تجهیزات لاندری

به صورت کلی نمیتوان برای این تجهیزات قیمت های ثابتی را در نظر گرفت به دلیل اینکه پارامترهای مختلفی در قیمت های آن ها تاثیر دارند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

برند سازنده

در بازار مجموعه های متفاوتی وجود دارند که به ساخت تجهیزات رختشورخانه مشغول هستند. این مجموعه ها قیمت های گوناگونی را برای تجهیزات خود در نظر میگیرند که این قیمت ها میتوانند بر اساس هزینه های تولید و مواد اولیه متفاوت باشند.

کیفیت تجهیزات

قطعا تجهیزاتی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند از متریال و قطعات با کیفیت نیز در ساخت آن ها استفاده شده است. هر چقدر کیفیت این متریال و قطعات بالاتر باشد قیمت ها نیز بیشتر خواهد بود.

نوسانات ارز

این روزها نرخ ارز با نوسانات بسیاری رو به رو است که این نوسانات به طور مستقیم و غیر مستقیم بر قیمت های تجهیزات رختشورخانه موثر هستند.

ظرفیت

این دستگاه ها در ظرفیت های متنوعی ارائه میشوند و این مورد نیز یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت آن ها به شمار میرود. تجهیزاتی که دارای ظرفیت های بالایی هستند از قیمت های گران تری نیز برخوردار می باشند.

جنس بدنه

دستگاه های لاندری همواره با رطوبت و آب در تماس هستند. این مسئله موجب میشود که جنس بدنه آن ها اهمیت ویژه ای داشته باشد. قطعا هر چقدر جنسه بدنه یک دستگاه بهتر باشد قیمت های بیشتری نیز برای آن در نظر گرفتنه میشود.

خرید آنلاین یا حضوری

خرید این تجهیزات از فروشگاه های آنلاین میتواند برای شما مقرون به صرفه تر باشد به دلیل اینکه عموما این فروشگاه ها قیمت های کمتری را ارائه میدهند. همچنین با خرید آنلاین تجهیزات رختشورخانه دیگر نیازی به پرداخت هزینه های حمل و نقل برای خرید حضوری را نخواهید داشت و در وقت شما نیز صرفه جویی میشود.

مجموعه ارائه دهنده

تا حد امکان خریدتان را از مراکز معتبر و با سابقه انجام دهید تا خیال خود را بابت کیفیت و سلامت این دستگاه ها راحت کنید.  خرید تجهیزات بی کیفیت نه تنها کارایی لازم را برای لاندری روم شما نخواهد داشت بلکه باعث افزایش هزینه های شما در آینده نیز خواهد شد.

سخن آخر

تجهیزات رختشور خانه از بخش های جدا نشدنی مجموعه های بزرگ و صنعتی محسوب میشوند. با بهره گیری از این تجهیزات است که یک لاندری روم تکمیل میشود و میتوان فرآیندهای مربوط به شستشو، خشک کردن و اتو کردن البسه را به بهترین نحو انجام داد و خروجی مناسبی را گرفت. نکته ای که قابل توجه است مبحث خرید این تجهیزات می باشد. خرید این دستگاه ها باید از مراکز معتبر و شناخته شده انجام شود تا بتوان بهترین نوع آن ها را تهیه کرد. استفاده از تجهیزات با کیفیت راندمان کار شما را تا حد زیادی بالا خواهد برد.

چنانچه تمایل به خرید تجهیزات لاندری با بهترین قیمت ها و بالاترین سطح کیفیت را دارید همین حالا تلفن را برداشته و با ما تماس بگیرید. اگر در مورد این تجهیزات سوالی دارید میتوانید آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید و مشاوره رایگان دریافت کنید.