در حال نمایش 9 نتیجه

نمایش 9 24 36

یخچال های صنعتی یکی از تجهیزات ضروری هر آشپزخانه صنعتی محسوب میشوند و استفاده از آن ها ضروری است. این یخچال ها در ابعاد متفاوتی ساخته میشوند و مصارف گوناگونی دارند. به عنوان مثال یخچال هایی که در صنایع داروسازی مورد استفاده قرار میگیرند با یخچال های فروشگاهی متفاوت هستند. در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا در مورد این تجهیزات اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

یخچال صنعتی چیست؟

یخچال های صنعتی از نظر ابعادی بزرگتر از یخچال های خانگی  هستند و حتی از نظر ظاهری نیز با یکدیگر متفاوت می باشند. مصرف انرژی این یخچال ها نسبت به مدل های خانگی بالاتر است به دلیل اینکه دارای تجهیزات بسیاری مانند فن های خنک کننده، اپراتور، گرم کننده های ضد برفک و کمپرسورها می باشند که هر کدام از آن ها برای عملکردشان به انرژی نیاز دارند.

با این وجود این تجهیزات برای آشپزخانه های صنعتی گزینه به صرفه ای به شمار میروند به دلیل اینکه مانع از فاسد شدن اقلام غذایی آن ها میشوند. یخچال های بزرگ صنعتی  باعث انتقال هوای گرم به بیرون از محدوده نگهداری مواد غذایی میشوند و از این طریق باعث پایین نگه داشتن دمای محیط میگردند.

به صورت کلی استانداردهای این یخچال ها با یخچال های خانگی متفاوت است و طراحی هر کدام از آن ها با توجه به استفاده ای که دارند انجام میشود.

انواع یخچال های صنعتی

این تجهیزات دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار میدهیم:

  • یخچال صنعتی خیلی بزرگ

این مدل یخچال ها را میتوان مشابه یک انبار ذخیره سازی مواد غذایی دانست به دلیل اینکه دارای ابعاد بزرگی هستند و حجم زیادی از مواد غذایی را میتوان در آن ها نگهداری کرد. این مدل ها برای مکان هایی مانند رستوران های بزرگ، هتل ها و مجموعه های اقامتی گزینه مناسبی به شمار میروند.

  • یخچال های صنعتی ایستاده یک، دو یا سه بخشی

همانطور که از نام این یخچال ها مشخص است دارای  یک، دو یا سه بخش می باشند. اکثر آشپزخانه های بزرگ دارای چند واحد هستند که استفاده از این یخچال ها در این مکان ها میتواند بسیار سودمند باشد.

از این تجهیزات میتوان در موارد مختلفی مانند نگهداری گوشت، مرغ، ماهی، سس ها، چاشنی ها و سایر اقلام غذایی استفاده کرد.این یخچال ها بهترین انتخاب برای فست فودها و آشپزخانه های کافه تریا می باشند.

  • یخچال صنعتی ایستاده درب شیشه ای

این مدل یخچال صنعتی دارای درب شیشه ای می باشد و در فروشگاه های مواد غذایی به وفور مورد استفاده قرار میگیرد. این یخچال ها به گونه ای طراحی شده اند که مواد غذایی درون آن ها به سادگی قابل مشاهده  هستند. از این دستگاه میتوان برای نوشیدنی ها و غذاهای بسته بندی شده نیز استفاده نمود و یکی از بهترین انتخاب ها برای فروشگاه های مواد غذایی و بازارهای خرید و فروش می باشند.

  • یخچال صنعتی ویترینی

از یخچال های ویترینی صنعتی در فروشگاه های کیک و شیرینی، گوشت و پنیر و غذاهای بسته بندی شده استفاده میکنند. این یخچال ها به دلیل طراحی که دارند بهترین گزینه برای سوپر مارکت ها، کبابی ها و فروشگاه های پروتئینی می باشند.

  • یخچال صنعتی زیر پیشخوان

برای نگهداری مواد غذایی، آماده سازی غذا و مواردی از این قبیل میتوان از این مدل ها بهره برد و میتوان آن ها را در زیر پیشخوان قرار داد.این یخچال ها در مدل های دارای درب فولادی ضد زنگ و درب های شیشه ای تولید و به بازار عرضه میشوند.

این مدل ها یک گزینه ایده آل برای نگهداری میان وعده ها، نوشیدنی ها و مواد غذایی بسته بندی شده محسوب میشوند.

  • یخچال های صنعتی نوشیدنی

یخچال های نوشیدنی شباهت بسیاری با یخچال های زیر پیشخوان دارند و از یک خنک کننده پشتی برخوردار می باشند که با کمک میله ها باعث انتقال سرما به نوشیدنی ها، بطری های آب و نوشابه ها میشود. از میان بهترن مکان ها برای استفاده از این یخچال ها میتوان به کافه رستوران ها و کافه تریاها اشاره کرد.

  • یخچال صنعتی با میز آماده

 این نوع یخچال ها متشکل از صفحه ای برای آماده سازی غذا هستند و به شما این امکان را میدهند که متریال آماده شده را در یک مکان از یخچال بگذارید. به عنوان مثال میتوانید مواد اولیه پیتزا را آماده کرده و در یک قسمت از یخچال نگهداری کنید به این شکل تمامی متریال به کار رفته در پیتزا تازه میمانند.

این تجهیزات نه تنها گزینه مناسبی برای آماده سازی پیتزا هستند بلکه برای آماده کردن ساندویچ ها، سالادها و غذاهای مشابه نیز  بسیار کاربردی می باشند.

نگهداری یخچال های صنعتی

پیش از اقدام به تمیزکاری باید یخچال را خاموش کنید و سپس آن را از برق بکشید. این کار به غیر از اینکه برای سلامت یخچال لازم است باعث حفظ ایمنی خودتان در حین کار نیز میشود.

بخش خارجی دستگاه را باید از هر گرد و غباری پاک کنید. این کار را میتوانید با کمک یک دستمال مرطوب انجام دهید. کندانسور در بخش بیرونی یخچال واقع است و به همین دلیل تمیز کردن سیم پیچ آن در قسمت بیرونی اهمیت بسزایی دارد.

بخش های بیرونی یخچال و کویل های کندانسور باید به شکل منظم تمیز کاری شوند تا دمای مطلوب برای عملکرد موتور یخچال حاصل شود.

لاستیک ها و واشرهای درب باید دارای سلامت کامل باشند و چنانچه به هر دلیلی دچار خرابی شدند باید در کمترین زمان اقدام به تعویض آن ها نمایید به دلیل اینکه ممکن است به قسمت های مختلف یخچال صنعتی مانند موتور آسیب برسانند.

بخش داخلی دستگاه را میتوانید با بهره گیری از دستمال مرطوب و آب شستشو دهید. پیش از هر اقدامی بهتر است محیط یخچال را خالی از مواد غذایی کنید.

 کویل اواپراتور یکی از قطعات مهم یخچال های مدل صنعتی به شمار میرود که در کنار فن اواپراتور واقع شده است. وظیفه این قطعه جذب گرما در زمان عبور هوای گرم از سیستم برودتی می باشد. این کار موجب خنک شدن فضای داخلی یخچال میشود. همواره ناحیه اطراف کویل را کاملا تمیز نگه دارید و به صورت مرتب آن را بررسی نمایید.

گرد و غبار ها و عوامل دیگر میتوانند باعث آلوده شدن فیلتر هوای یخچال شوند و مشکلات متعددی را ایجاد کنند. کثیفی فیلترهای هوا مانع از تهویه مناسب یخچال میشود و به همین علت تمیزی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تا حد امکان دستگاه را خشک نگه دارید.هر مایعی که روی قفسه ها و سطوح دیگر دستگاه میریزد را باید فورا پاک کنید.

قیمت یخچال صنعتی

برای تعیین کردن قیمت یخچال صنعتی در قدم اول باید نوع و ابعاد آن مشخص گردد. به عنوان مثال قیمت یخچال صنعتی ایستاده با یخچال کبابی متفاوت می باشد.

برای مشخص نمودن قیمت نهایی نوع متریال به کار رفته در ساخت این یخچال ها نیز اهمیت زیادی دارد. مشخص است که هر چقدر متریال به کار رفته در فرآیند تولید یخچال مورد نظر  کیفیت بیشتری داشته باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

نحوه طراحی و ساخت یخچال نیز در این زمینه اهمیت زیادی دارد و میتواند یکی از عوامل موثر بر قیمت محسوب شود. چنانچه دستگاه به صورت مهندسی شده ساخته نشود با مشکلات متعددی مواجه خواهد شد.

نوسانات نرخ ارز نیز از دیگر پارامترهای موثر بر قیمت یخچال های صنعتی به شمار میرود و با افزایش نرخ ارز قیمت این یخچال ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

خرید یخچال صنعتی

در هنگام خرید یخچال صنعتی باید فاکتورهای مهمی را در نظر بگیرید که در ادامه به بررسی آن ها میپردازیم:

ابعاد

این یخچال ها در ابعاد گوناگونی در بازار موجود هستند که باید با توجه به حجم استفاده ای که دارید ابعاد مناسب را انتخاب کنید. باید نیازهایتان را تجزیه تحلیل کنید تا انتخاب بهتری در این زمینه داشته باشید.

مکان

مکان قرار دادن یخچال نیز از مواردی است که باید به آن توجه کنید اینکه در چه قسمتی قرار است واقع شوند و آن محیط دارای چه شرایطی می باشد.

نوع غذا

یخچال های صنعتی مدل های متفاوتی دارند که برخی از آن ها گزینه مناسب تری برای نگهداری یک ماده غذایی خاص محسوب میشوند. در حین خرید توجه به این مسئله میتواند شما را در داشتن انتخابی بهتر یاری دهد.

کندانسور

کندانسور یکی از بخش های مهم این تجهیزات است که باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. کیفیت پایین کندانسور میتواند مشکلات متعددی را در یخچال ایجاد نماید.

برند سازنده

برندهای متعددی اقدام به تولید یخچال های صنعتی میکنند و بسیار مهم است که خرید خود را از یک برند معتبر انجام دهیدبرای خرید یخچال صنعتی در مدل های مختلف و قیمت های مناسب با ما تماس بگیرید.