نمایش 1–12 از 50 نتیجه

نمایش 9 24 36

تجهیزات بروتی جزء تجهیزات بسیار کاربردی در آشپزخانه های صنعتی به شمار میروند که در جهت ایجاد سرما و خنک کردن استفاده میشوند. این تجهیزات عموما از جنس استیل استنلس تولید میشوند تا بتوانند در برابر عوامل محیطی مقاومت خوبی از خود نشان دهند.

تجهیزات برودتی غالبا ضد آب و ضد رطوبت هستند و عایق بندی مناسب یکی از ویژگی های آن ها محسوب میشود. بهره گیری از نوع مناسب این تجهیزات تاثیر بسیاری در مصرف بهینه انرژی دارد.

انواع تجهیزات برودتی

سردخانه کانکسی

سردخانه کانکسی جزء دسته سرد خانه های قابل حمل محسوب میشود که دارای ابعاد متنوعی است و قابلیت طراحی و تولید بر اساس سفارش مشتری را نیز دارد اما به صورت کلی این نوع سرد خانه ها در دو سایز 20 فوت و 40 فوت تولید میشوند. از این تجهیزات در موارد بسیاری مانند نگهداری مواد غذایی مختلف در کارخانه ها، کشتی ها، سکوهای نفتی و انواع شناورها بهره میبرند.

بدنه سردخانه کانکسی نیز مانند سایر تجهیزات مشابه باید دارای عایق مناسب باشد تا از نفوذ گرما به درون آن جلوگیری کند و مانع از اتلاف انرژی شود. چنانچه بدنه سردخانه عایق باشد باعث کاهش توان کمپرسور در  زمینه ساخت بخش کندانسینگ یونیت میشود و موجب افزایش طول عمر دستگاه میگردد.

آبسرد کن صنعتی

از دیگر تجهیزات برودتی میتوان به آبسرد کن صنعتی اشاره کرد. این دستگاه همانطور که از نامش مشخص است نوعی آّبسرد کن است که دارای ابعاد بزرگی می باشد. از این نوع آبسرد کن ها در مکان های عمومی به وفور استفاده میشود. آبسرد کن های صنعتی دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم:

آبسرد کن صنعتی تک شیر

از آبسرد کن های تک شیر میتوان در مکان های کوچک استفاده نمود. این دستگاه کاربردی به برق متصل شده و باعث ایجاد آب خنک میشود.

آبسرد کن صنعتی دو شیر

آبسرد کن صنعتی دو شیر یکی از پرفروش ترین مدل های این دسته محسوب میشود که در مکان های کم تردد قابل استفاده می باشد. این آبسرد کن از مخزنی با ظرفیت 24 لیتر برخوردار است.

آبسرد کن صنعتی سه شیر

مخزن این مدل آبسرد کن صنعتی دارای ظرفیت 36 لیتر می باشد و موتور پر قدرتی دارد. از آب سرد کن های سه شیر میتوان در محیط هایی مانند بیمارستان ها استفاده نمود.

سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی مکانی است که دارای محدوده دمایی مشخصی می باشد که این دما با توجه به اقلامی که درون آن قرار میگیرند قابل تنظیم است. سردخانه های صنعتی بر اساس سیکل تبرید کار میکنند این سیکل باعث به وجود آمدن چرخه ای در سرد خانه میشود که موجب ثابت ماندن هوای محیط داخلی سردخانه میگردد. سردخانه های صنعتی دارای دو دسته زیر می باشند:

سردخانه صنعتی بالای صفر

سردخانه های صنعتی بالای صفر دارای دو مدل سردخانه های کوتاه مدت و سردخانه های بلند مدت می باشند. سردخانه های کوتاه مدت دارای دمایی بالاتر از دمای انجماد هستند و مواد غذایی که قرار است درون این سردخانه ها نگهداری شوند به تدریج وارد آن ها میگردند و پس از چند روز نگهداری از آن ها  خارج خواهند شد و محصولات جدید را جایگزین مواد غذایی قبلی میکنند. حداکثر زمانی که میتوان مواد غذایی را در این سردخانه ها نگه داشت حدود 15 روز می باشد.

سردخانه های بلند مدت که آن ها را با نام سردخانه های عمومی نیز میشناسند بیشتر در جهت نگهداری محصولاتی مانند سبزیجات، میوه جات، صیفی جات و لبنیات مورد استفاده قرار میگیرند.

سردخانه صنعتی زیر صفر

سردخانه های صنعتی زیر صفر به منظور انجماد مواد غذایی در بازه دمایی بین صفر تا منفی هجده درجه کاربرد دارند و غالبا در جهت نگهداری گوشت، مرغ و ماهی مورد استفاده قرار میگیرند. اکثر فروشگاه ها برای نگهداری مواد غذایی خود به این نوع سردخانه ها نیاز دارند. لازم به ذکر است که مکان هایی مانند کشتارگاه ها و صنایع شیلات نیز به وفور از این تجهیزات استفاده میکنند.

شیر سرد کن

از دیگر تجهیزات برودتی میتوان به شیر سرد کن اشاره کرد که در دامداری ها و گاوداری ها به وفور مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه نیز قابل تولید در ابعاد دلخواه مشتری می باشد. شیر سرد کن ها به صورت کلی در دو دسته تک مخزن و دو مخزن در بازار وجود دارند به صورتی که چنانچه شما به سرد کردن شیر و دوغ همزمان با هم نیاز داشته باشید میتوانید از این دستگاه بهره ببرید.

جنس بدنه و مخزن شیر سرد کن از جنس استنلس استیل است و شما میتوانید به سادگی و بدون نگرانی آن را شستشو دهید به دلیل اینکه در اثر تماس با آب دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نمیشود. عدم زنگ زدگی و پوسیدگی این دستگاه یک مزیت است که موجب میشود هیچگونه تغییری در طعم و رنگ شیر یا دوغ ایجاد نگردد.

قدرت موتور این دستگاه تاثیر بسیاری در کارایی آن دارد و شما باید با توجه به قدرت موتور نوع مناسب آن را انتخاب نمایید. به عنوان مثال اگر قصد خرید شیر سرد کن را برای یک گاوداری دارید باید نوعی را خریداری کنید که از موتور پر قدرتی برخوردار باشد.

روی این دستگاه گیربکسی مشاهده میشود که با هم زدن مدام شیر موجب میشود که برودت به شکل یکنواخت در همه نقاط شیر پخش شود و مانع از فاسد شدن آن میگردد.

یخچال صنعتی

یخچال صنعتی یکی از پر استفاده ترین تجهیزات برودتی به شمار میرود که در ابعاد گوناگونی تولید و به بازار عرضه میشود. یخچال های صنعتی دارای کاربردهای متنوعی هستند به عنوان مثال یخچال هایی که در صنایع داروسازی مورد استفاده قرار میگیرند با یخچال هایی که در سوپرمارکت ها استفاده میشوند متفاوت هستند.

یخچال ها و فریزرهای صنعتی باعث تازه ماندن مواد غذایی میشوند و از فاسد شدن آن ها جلوگیری میکنند. این تجهیزات قادر هستند در مدت زمان طولانی مواد غذایی را نگهداری کنند و با توجه به ظرفیتی که دارند برای محیط های مختلف کاربرد دارند.

ابعاد یخچال های صنعتی نسبت به یخچال های خانگی بزرگتر است و میزان مصرف انرژی بیشتری نیز دارند به دلیل اینکه متشکل از اجزای مختلفی مانند فن های خنک کننده، گرم کننده های ضد برفک و کمپرسورهای قدرتمند هستند.یخچال های صنعتی باعث میشوند که هوای گرم به خارج از مکان نگهداری مواد غذایی منتقل شود و از این طریق دمای آن ها پایین باقی میماند.

یخساز صنعتی

یخساز صنعتی یکی از تجهیزات برودتی مهم به شمار میرود که در صنایع غذایی، پزشکی، شیمیایی و … به وفور از آن استفاده میشود. یخساز صنعتی در جهت سرد نگه داشتن و حمل و نقل مواد دارویی و غذایی مورد استفاده قرار میگیرد و قادر به ساخت یخ های مختلف مانند یخ های حبه ای، پولکی و قالبی می باشد.

یخسازهای صنعتی یکی از تجهیزات بسیار کاربردی در زمینه تولید یخ محسوب میشوند و دارای ظرفیت های متفاوتی می باشند. این دستگاه ها قابلیت های متفاوتی را ارائه میدهند که از میان آن ها میتوان به تولید یخ با کیفیت بالا و کنترل دما اشاره کرد.

 برخی از این تجهیزات ظرفیت و ابعاد کوچکی دارند و میتوان در محیط های دارای فضای کم از آن ها استفاده کرد و برخی دیگر دارای ابعاد بزرگتری هستند و میتوان در مکان های وسیع تری مانند کارخانه ها از آن ها بهره گرفت.

با توجه به اینکه یخسازهای صنعتی اهمیت ویژه ای در صنایع مختلف دارند تولید کننده های تجهیزات برودتی سعی بر این دارند که هر روز آن ها را توسعه دهند و با قابلیت های بیشتری وارد بازار کنند.

قطعات مشترک تجهیزات برودتی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید قطعات مشترک بین این تجهیزات چه قطعاتی هستند.  قطعات مشترک تجهیزات برودتی عبارتند از:

  • کمپرسور
  • شیر انبساط
  • الکتروموتور
  • تابلو برق
  • کندانسور

نکات مهم در نگهداری از تجهیزات برودتی

مهم ترین نکته در جهت نگهداری از تجهیزات برودتی نظافت آن ها است. این تجهیزات باید به گونه ای نظافت شوند که تمام آلودگی های موجود در سطح آن ها از بین بروند. برای شستشوی این تجهیزات باید از شوینده های مناسب این کار استفاده کرد و در هنگام تمیز کردن آن ها دقت بالایی به خرج داد.

این تجهیزات باید به صورت مرتب و دوره ای مورد بررسی قرار بگیرند تا از سلامت آن ها اطمینان حاصل شود. این موضوع شامل بررسی تمام قطعات آن ها میشود.

همچنین باید به دمای نگهداری محصولات توجه ویژه ای داشته باشید و مانع از ایجاد هر گونه تغییرات ناگهانی در دمای این تجهیزات شوید. برای رسیدن به این هدف میتوانید اقدام به نصب برخی تجهیزات مانند دماسنج ها و رطوبت سنج ها نمایید.

چنانچه قطعه ای در این تجهیزات دچار خرابی شد باید در اسرع وقت اقدام به تعویض یا تعمیر آن نمایید تا از آسیب رساندن به سایر قطعات جلوگیری شود.

موارد با اهمیت در زمان استفاده از تجهیزات برودتی

در زمان استفاده از تجهیزات برودتی باید موارد زیر را رعایت کنید:

از پاشیدن آب به شکل مستقیم روی بخش هایی مثل کندانسور، کمپرسور و الکترو موتور خودداری نمایید.

اجرای سیم کشی تجهیزات برودتی باید توسط افراد متخصص انجام شود. انجام این کار به وسیله افراد نابلد میتواند خسارت های جبران ناپذیری را وارد کند.

برای اینکه از اشخاص در برابر برق گرفتگی محافظت کنید باید پیش از راه اندازی دستگاه ها از وجود اتصال به زمین مطمئن شوید.

این تجهیزات نباید توسط کودکان مورد استفاده قرار بگیرند به دلیل اینکه علاوه بر وارد آمدن آسیب به آن ها ممکن است خطراتی را نیز برای کودکان در پی داشته باشد.

قیمت تجهیزات برودتی

عوامل بسیاری در قیمت تجهیزات برودتی تاثیر دارند که در ادامه مهم ترین آن ها را بیان میکنیم:

نوع تجهیزات

همانطور که میدانید این تجهیزات دارای تنوع بسیاری هستند که شما به عنوان خریدار باید نوع مناسب آن ها را بر اساس نیازتان انتخاب نمایید. هر کدام از این تجهیزات ویژگی ها و امکانات منحصر به فردی دارند و بر همین اساس نیز دارای قیمت های متفاوتی می باشند.

ظرفیت

هر کدام از این تجهیزات دارای ظرفیت های متفاوتی هستند که این ظرفیت ها یکی از فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت آن ها محیسوب میشوند.هر چقدر این دستگاه ها از ظرفیت بیشتری برخوردار باشند قیمت آن ها نیز بالاتر خواهد بود.

قدرت موتور

زمانی که صحبت از کالاهای برودتی میشود میزان قدرت موتور اهمیت ویژه ای پیدا میکند. هر چقدر که این دستگاه ها دارای موتور قدرتمند تری باشند کارایی بیشتری دارند و از تعرفه های بالاتری نیز برخوردار هستند.

نوسانات نرخ ارز

نوسانات نرخ ارز نیز از پارامترهای دیگری است که در قیمت تجهیزات برودتی تاثیر میگذارد.

خرید تجهیزات برودتی

یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز در زمینه ارائه انواع تجهیزات برودتی مجموعه صنایع پاسارگاد است که دارای سال ها تجربه و سابقه درخشان در این زمینه می باشد.

شما عزیزان میتوانید انواع این تجهیزات را با بالاترین سطح کیفیت و مناسب ترین قیمت از این مجموعه خریداری نمایید. تمامی کالاهای برودتی ارائه شده توسط مجموعه پاسارگاد صنعت همگی دارای دوام و طول عمر بالایی هستند و از آخرین تکنولوژی های روز دنیا در فرآیند ساخت آن ها استفاده شده است.

برای خرید تجهیزات برودتی از صنایع پاسارگاد کافیست با شماره های موجود در وبسایت تماس بگیرید.